Shiatsu

Klasická/Relaxačná masáž

Shiatsu je japonská technika práce s ľudským telom. Vyvinula sa z rôznych disciplín orientálnej medicíny vrátane akupunktúry a herbalizmu, ako aj nutričných a cvičebných programov..

Shiatsu vznikla v Japonsku, ako holistická terapia, ktorej cieľom je liečiť telo, myseľ i dušu. Ak sa správne využíva, človek sa môže zbaviť nielen fyzických bolestí, ale aj citových problémov.
Shiatsu sa vykonáva na žinienke, alebo futóne na zemi, klient zostáva oblečný – vhodné je pohodlné domáce oblečenie.
Slovo Shiatsu sa skladá so SHI (prst) a ATSU (tlak). Napriek tomu sa využíva tlak nielen prstami, ale aj palcami, lakťami aj kolenami. Shiatsu cielene pôsobí na energetické dráhy – meridiány, preto je niekedy tlak veľmi jemný.
Jej základným cieľom je, aby životná energia ,,ki“ plynulo prúdila meridiánmi v ľudskom tele. Ak je ,,ki“ zablokovaná, vtedy sa objavujú zdravotné problémy. Cieľom Shiatsu je teda odstrániť toto blokovanie.
Shiatsu potláča stres, stimuluje krvný obeh a podporuje imunitný systém, upokojuje nervovú sústavu. Je vhodná pri ochoreniach vyvolaných stresom a napätím, pri nespavosti, bolesti chrba a kĺbov, pri bolstiach hlavy, problémoch s trávením, šporotvých poraneniach, menštruačných bolestiach, celkovej vyčerpanosti a ako prevencia.