Havajská masáž Lomi-Lomi

havajská masáž

Havajská masáž Lomi-lomi vychádza zo starobylej filozofie Havajskej kultúry – Huna.
V Huna je iba je jediný „hriech“ a to zraniť seba, alebo ostatných.
Huna učí to, na čo prichádza moderná veda a to, že každá myšlienka tvorí a že sme tvorcami všetkých zážitkov ktoré zažívame, naša mentálna činnosť a emócie súčastnosti komplexne a absolútne tvoria všetky naše budúce zážitky. Každá myšlienka má určitú vibráciu a tieto podobné vibrácie priťahujú zhodné udalosti ktoré sú v súlade s takýmito vibráciami. Naše dlhodobé myšlienky sa stávajú naším presvedčením a to aké máme presvedčenie takú realitu zažívame, je to len otázka voľby buď si realitu tvoríme vedome, alebo sa necháme ovplyvňovať masovými myšlienkovými formami a žijeme všetko možné len nie vlastný život, čo prirodzene nemôže priniesť radostné naplnenie a žitie v blahu ak nie sme v spojení so svojou skutočnou podstatou.
Huna týmto vysvetľuje, že myšlienky či už vedomé, alebo nevedomé majú schopnosť liečiť, alebo zraniť. Týmto sa dostávame k jasnému pochopeniu, že všetky choroby a úrazy sú psychosomatické.
Základná havajská mantra:
E ALOHA MAI, E MANA MAI, E PONO MAI, E OLA NO, AMAMA, UA NOA
nech je tu láska, nech je tu sila, nech je tu harmónia, nech je tu liečenie, tak sa staňPri masáži Lomi-Lomi sa snažíme prenikať do tkanív s nahromadením neprirodzených látok a uvoľnovať ich pohybom dlaní, palcov, hánok, predlaktím prevádzaných v rytmickom tanečnom pohybe. Pre zvýšenie účinku Kahuna liečitelia využívalú modlitbu, dýchanie a prácu s energiou.