Kraniosakrálna terapia

Kraniosakrálna terapia

Kranio-sakrálna terapia v preklade: lebko-krížová terapia je nielen veľmi príjemnou a relaxačnou metódou na prvý pohľad, ako jemná energetická masáž, ale hlavne veľmi účinnou liečebnou i prevečnou metódou pre dospelých i deti na celú škálu problémov s ktorými si často klasická medicína nevie rady- hlavne psychosomatického pôvodu. Súčasne pri pravidelnom dochádzaní (raz za 3 týždne) začína klient využívať kapacitu svojho mozgu na viac percent, pretože vzniká opätovné uvoľnenie zablokovaní v prúdení nielen mozgomiechovej tekutiny, ale spolu s tým aj informačných tokov v tele. Obe hemisféry začínajú spolupracovať a vnášať do vedomia vnútornú múdrosť a schopnosť využívať náš skrytý potenciál.

V podvedomí a na bunečnej pameťovej úrovni sa odblokovávajú staré pataologické programy, ako keď odstránite už nepotrebný program či vírus z počítača. Vzniká tak priestor k vytvoreniu novej funkčnosti v súzvuku so životom a tým čo práve vnútorná múdrosť tela potrebuje k nastoleniu prirodzenej rovnováhy.

A tak, ako vo vnútri vzniká nová kvalitná komunikácia vďaka vnášaniu vedomia do vnútorných pochodov – (kraniosákrálna terapia zvyšuje vnímavosť seba, pretože vnáša vedomie späť z predstáv do nervovej sústavy – k sebe) – tak rovnako otvára potenciál k skvalitneniu vzťahov s okolím (k sebe) čo vedie k vyššej vyrovnanosti a teda k zdraviu i novému chápaniu udalostí.
Dĺžka jedného ošetrenia je 60 – 90min